KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13693200
*
nr 1369 3200
Leif Elggren
(f. 1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 48/110, daterad 1980. Motivet: 5,5x4,4cm
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 20:53:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 20:54:15
1
100 kr
18/12 08:09:32
2
150 kr
21/12 15:46:30
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik leif elggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Leif Elggren
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
nr 1369 3200
Leif Elggren
(f. 1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 48/110, daterad 1980. Motivet: 5,5x4,4cm
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 20:54:15 | 1 | 100 kr |
18/12 08:09:32 | 2 | 150 kr |
21/12 15:46:30 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik leif elggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32